Cęgi boczne do wrastających paznokci to narzędzie absolutnie niezbędne w praktyce podologicznej. Umożliwiają szybkie i precyzyjne podcięcie drażniącej części paznokcia. Kształt ostrza jest optymalnie dopasowany, by możliwie łagodnie przeprowadzić całą operację cięcia. Ostrze bardzo równo składa się i nie ma problemu ze zwykłym skrócenie paznokcia, co często jest problematyczne w przypadku tego typu cęgów. Bardzo dobrze leżą w dłoni, są idealnie wyważone.

Największą przewagą tych cęgów jest fakt, że jest to narzędzie dedykowane na rynek podologiczny. Koncern Esculap Chifa w porozumieniu z polskimi podologami, po wielu badaniach i testach wypuścił na rynek narzędzie mogące sprostać najbardziej problematycznym paznokciom.

Cęgi do wrastających paznokci Chify są naprawdę znakomite. Świetnie leżą w ręce, zapewniają bardzo precyzyjne i pewne cięcie. Pracuje jako podolog od ponad 7 lat i nie spotkałam się w swojej pracy z lepszym narzędziem. Szczerze polecam je wszystkim podologom.

PRACA CĘGAMI DO WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Kształt cęgów wymusza podejście do paznokcia od czoła. Wchodzimy pomiędzy paznokieć i wał paznokciowy jak na zdjęciu. Minimalizujemy w ten sposób możliwość skaleczenia pacjenta. Ponadto w trakcie całego zabiegu podcinania wrastającego paznokcia minimalizujemy odczucia bólowe u pacjenta.

W razie potrzeby ostrze o długości 13 milimetrów doskonale nada się również do zwykłego podcięcia paznokcia od jego czoła.