Frez diamentowy o średnim nasypie. Idealnie nadaje się do pracy w wałach paznokciowych oraz obrąbku naskórkowym. Przy profesjonalnym użyciu jest łagodny i bezpieczny dla skóry, co umożliwia delikatne i stopniowe usunięcie wartwy rogowej naskórka, nie powodując przy tym podrażnień ani skaleczeń. Dzięki swojej strukturze jest w stanie dotrzeć w miejsca trudno dostępne i doskonale usunąć zrogowacenia, dlatego wspaniale sprawdza się w przypadku wkręcających się paznokci oraz przy mięsistych wałach okołopaznokciowych.

Symbol frezu to 850. występuje w 2 głównych rozmiarach 016, cieńszy i 023 odrobinę grubszy. Co ważne, frez 850 016 i 850 023 ma obło zakończone szpicem, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie skaleczyć pacjenta.

Budowa frezu pozwala na poddanie go procesowi dezynfekcji i sterylizacji.

Pracując frezami 850 016 lub 850 023, pamiętajmy o odpowiednim doborze obrotów, kierując się podstawową zasadą, że im mniejsza średnica frezu tym większe obroty należy ustawić.

Rekomenduje się ustawienie obrotów od 20.000 do nawet 40.000 tysięcy obrotów w zależności od potrzeb.

Pracując frezem, możemy pozwolić sobie na ustawienie go zarówno równolegle do wału paznokciowego, jak i prostopadle, działając wyłącznie jego czubkiem. Dzięki takiej pracy bez problemu pozbędziemy się wszystkich zrogowaceń i nadmiernych hiperkeratoz znajdujących się w wałach paznokciowych.