Prontoman spray – produkt medyczny o szerokim spektrum działania. Każdy zabieg zaczynamy od dezynfekcji skóry. Prontoman spray dezynfekuje skórę, jednocześnie nie dopuszczając do zagnieżdżenia się jakichkolwiek niepożądanych mikrobów również MRSA i grzybów. W składzie swoim nie ma alkoholu, Phenolenu ani PVP-Jodu co pozwala, bez nieprzyjemnych odczuć, spryskiwać nawet rany, ranki i inne niewidoczne gołym okiem przerwy w naskórku. Jeżeli mamy przypadek przerwania ciągłości naskórka, czy wręcz zakażonych ran możemy z czystym sumieniem zastosować Prontoman spray, który wymusi i przyspieszy gojenie. Jakże przydatny przy usuwaniu kurzajek. Wiele osób, szczególnie dzieci zostało pozbawionych tych nieproszonych gości jedynie dzięki systematycznemu stosowaniu Prontoman spray’u.

Jest nieszkodliwy toksykologicznie i obojętny dermatologicznie. Bez obawy możemy stosować go u alergików i diabetyków. Nie ma ograniczeń czasowych w stosowaniu go (w przeciwieństwie do innych środków dezynfekujących z oktenidyną dostępnych na rynku, które po 2 tygodniach stosowania wysuszają skórę). Poza antyseptycznym czyszczeniem (dekontaminacja) i dezynfekcją (łącznie z gronkowcem złocistym) Prontoman delikatnie zmiękcza naskórek. Wszyscy wiemy jak wiele problemów przysparza „prawidłowe” usunięcie zrogowaciałego naskórka. W wałach paznokciowych, gdzie lubią gromadzić się i zbijać martwe komórki jest to szczególnie trudne ze względu na ograniczony dostęp. Największym problemem jest usunięcie jedynie zrogowaciałego naskórka, czy hiperkeratozy pozostawiając nienaruszony zdrowy naskórek.

Problem z usuwaniem go szczególnie dotyczy wałów paznokciowych. Pracując z preparatami rozmiękczającymi nigdy nie mamy pewności, że usunęliśmy cały zrogowaciały naskórek, lub czy przy okazji nie usunęliśmy także zdrowego naskórka. Jedynym wskaźnikiem dla operatora był jego wzrok, wyczucie, a co najgorsze – ewentualnie odczucia bólowe klienta. Prontoman spray jest niezastąpiony przy usuwaniu hiperkeratoz z wałów paznokciowych, podczas zabiegów podologicznych, pedicure i manicure. Wystarczy spryskać stopy, lub dłonie. Odczekujemy 2 minuty, w trakcie których preparat łączy się JEDYNIE z martwymi komórkami naskórka. Za pomocą narzędzia, sondujemy wały i przestrzenie w okolicy łożyska. Cała dotychczas twarda, zrogowaciała masa bez żadnego problemu poddaje się i zostaje usunięta.

Podsumowując, Prontoman spray to:

 • Dezynfekcja
 • Nieurazowe zmiękczanie zrogowaceń
 • Zmiękczana jest tylko tkanka martwicza (czysto fizykalna zasada działania)
 • Szczególnie efektywny przy usuwaniu zrogowaceń w okolicach bruzd
 • Ogranicza konieczność stosowania narzędzi o ostrych krawędziach
 • Minimalizacja ryzyka skaleczenia

Następnym szerokim obszarem zastosowań preparatów Prontoman jest zmiękczanie skórek przy paznokciach. Prontoman spray znakomicie sprawdza się przy zabiegach manicure. Otrzymaliśmy bardzo wiele pozytywnych opinii na temat preparatu Prontoman spray od osób zajmujących się głównie stylizacją paznokci u dłoni.

„Od 11 lat pracuję w branży kosmetologicznej. Do tej pory przed zabiegami manicure używałam różnych żeli i preparatów zmiękczających. Te jednak lubiły się rozlewać, ściekać z paznokci, tym samym nie do końca rozmiękczając naskórek. Z Prontoman spray po raz pierwszy poznałam się kilka miesięcy temu. Od tego czasu nie wyobrażam sobie pracy bez tego specyfiku. Rewelacyjnie zmiękcza skórki, praca radełkiem, cążkami, sondą stała się czystą przyjemnością.”

Prontoman żel ma wszystkie cechy Prontoman spray’u, natomiast ze względu na swoją konsystencję jest szczególnie wygodny do:

  • Wygajania małych szczelin
  • Idealny w stanach zapalnych
  • Wspomagania tamponady wałów
  • Zapobiegania zakażeniom
  • Również do stosowania przy uszkodzonym naskórku, certyfikowany produkt medyczny!

Warto na koniec wspomnieć o dwóch preparatach serii Prontoman służących ochronie stóp – do codziennego stosowania przez klientów. Są to spray przeciwgrzybiczy oraz spray dezynfekcja butów

 • Podstawa: elektrochemicznie aktywowany roztwór soli mineralnych
 • Działa na wszystkie znaczące zarodniki grzybów Nie zawiera alkoholu, fenoli i formaldehydu
 • Nie budzący zastrzeżeń dermatologicznych Idealny dla diabetyków, dzieci i alergików
 • Po działaniu rozkłada się na naturalne surowce wyjściowe
 • Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie preparaty serii ProntoMan mogą (i powinny) być sprzedawane w gabinecie, tak aby klient mógł między wizytami w gabinecie kontynuować zaleconą terapię, lub profilaktycznie stosować środki ochronne.