Pomarańczowe kapturki LUKAS PODO są wykonane z żywicy wolnej od fenolu i formaldehydów. Klej jest nakładany bardzo cienko i zapewnia stabilne trzymanie korundowej części ściernej. Kapturki w porównaniu do ich brązowych poprzedników są mocniejsze i ostrzejsze.

Kapturki ścierne firmy Lukas wykonane są z dbałością o najwyższą jakość wykorzystanych materiałów. Elementem wewnętrznym kapturka ściernego jest wysokiej jakości płótno, na które, przyklejane są ziarna z korundu zwykłego.

Niezaprzeczalną przewagą kapturków niemieckiej firmy Lukas jest fakt, że ziarno podczas pracy nie sypie się z kapturka. W ostatnich latach pomarańczowe kapturki Lukas PODO szturmem zdobyły serca podologów.

4 średnice kapturków – sprawdź, jak efektownie je wykorzystać!

Kapturki ścierne o średnicy 5 milimetrów przeznaczone są do wykonywania precyzyjnych prac. Najczęściej wykorzystywane zastosowania to oszlifowania zrogowaceń przy paznokciach bądź punktowych hiperkeratoz.

Kapturki ścierne o średnicy 7 milimetrów przeznaczone są zarówno do wykonywania precyzyjnych prac, jak i do opracowania większych powierzchni skóry.

Kapturki ścierne o średnicy 10 milimetrów to optymalny wybór do opracowania podeszw stóp. Odpowiedni rozmiar, który nie wpływa na żywotność działania mikrosilnika frezarki, przy dobrze dostosowanych obrotach, sprawia, że praca tymi kapturkami jest niezwykle ergonomiczna i przyjemna.

Kapturki ścierne o rozmiarze 13 milimetrów powinny być wybierane z ostrożnością. Obroty przy zastosowaniu tych kapturków nie powinny być większe niż 10 000/ minutę. W przypadku wyższych obrotów dochodzi do drgań w mikrosilniku frezarki i skrócenia jego żywotności.

Różne gradacje – różne zastosowania

Kapturki ścierne dostępne są w 3 różnych gradacjach (nasypach).

Każda gradacja ma inne zastosowanie:

  • gradacja gruboziarnista (80) - do usuwania zrogowaceń
  • gradacja średnioziarnista (150) - do szlifowania skóry
  • gradacja drobnoziarnista (320) - do ostatecznego wygładzenia