Zrób zakupy za min. 900 zł, a otrzymasz Podopharm odświeżająca sól do kąpieli z ekstraktem z goji 600 g GRATIS! Akcja trwa do wyczerpania zapasów
Hurtownia podologiczna online Kerpro
Moje konto
Zrób zakupy za min. 900 zł, a otrzymasz Podopharm odświeżająca sól do kąpieli z ekstraktem z goji 600 g GRATIS! Akcja trwa do wyczerpania zapasów

Czy warto odsprzedawać produkty w gabinecie?

Podologia to dziedzina, która od kilku lat cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Dzięki temu sukcesywnie pojawiają się na rynku nowe gabinety podologiczne, a co za tym idzie, coraz większa liczba osób skutecznie i świadomie dba o swoje stopy. Dobrze prosperujący, profesjonalny gabinet podologiczny powinien być miejscem, w którym pacjent otrzyma fachową, a […]

Podologia to dziedzina, która od kilku lat cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Dzięki temu sukcesywnie pojawiają się na rynku nowe gabinety podologiczne, a co za tym idzie, coraz większa liczba osób skutecznie i świadomie dba o swoje stopy. Dobrze prosperujący, profesjonalny gabinet podologiczny powinien być miejscem, w którym pacjent otrzyma fachową, a także kompleksową pomoc. Jak, jako podolog, możesz temu sprostać?

Wyposażenie przede wszystkim

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z podologią, czy też jesteś już doświadczonym specjalistą, na Twoją markę, a więc opinie pacjentów oraz ich zaufanie, pracują dwa kluczowe elementy – Twoje umiejętności i wyposażenie gabinetu. Dobry podolog powinien bezbłędnie wykonywać poszczególne zabiegi w sposób skuteczny, bezpieczny oraz komfortowy dla pacjenta. To natomiast możliwe jest dzięki jego umiejętnościom i doświadczeniu, ale również posiadanym sprzętom, akcesoriom i produktom leczniczym czy kosmetycznym.

Rola wyposażenia i zaopatrzenia gabinetu podologicznego

Zarówno w gabinecie podologicznym, jak i w wielu innych miejscach oraz branżach, korzystający z usług pacjenci czy klienci zwracają uwagę na umiejętności i postawę specjalisty, a także na szereg innych, pomniejszych elementów, składających się na pełen obraz. To właśnie on pozwala im wypracować sobie opinię na temat wybranego miejsca. To właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie i zaopatrzenie gabinetu podologicznego. Twoje miejsce pracy powinno być profesjonalne i schludne, kojarzyć się z bezpieczeństwem i fachowym podejściem. Warto więc zwrócić uwagę na każdy, nawet z pozoru nieistotny element wyposażenia gabinetu.

Co więc powinno znaleźć się w profesjonalnym gabinecie podologicznym? Z całą pewnością przynajmniej jeden wysokiej jakości fotel o odpowiedniej budowie, wyposażony w dwuczęściowy podnóżek i możliwość dowolnej regulacji parametrów. Ponadto powinny znaleźć się tu również: stołek do pracy dla podologa, profesjonalna lupa z lampą oraz stałe i mobilne szafki na akcesoria i kosmetyki. W gabinecie podologicznym nie może także zabraknąć najważniejszych sprzętów, potrzebnych do wykonywania poszczególnych zabiegów; podstawą jest w tym wypadku frezarka z wymiennymi końcówkami, a także dłutka i skalpele. Oczywiście na wyposażeniu gabinetu powinny znaleźć się także preparaty lecznicze i kosmetyczne oraz różnego rodzaju opatrunki i odciążenia.

Gdzie wyposażyć swój gabinet?

Gabinet podologiczny warto wyposażyć kompleksowo, korzystając z jednego, sprawdzonego źródła. Takim miejscem jest między innymi profesjonalna hurtownia podologiczna Kerpro, w asortymencie której znajdziesz niezwykle szeroką gamę produktów, od foteli podologicznych, po kosmetyki. Niezależnie od tego, czy są to podstawowe elementy wyposażenia gabinetu, mniejsze akcesoria czy produkty kosmetyczne lub lecznicze, charakteryzuje je doskonała jakość i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu możesz zagwarantować wszystkim swoim pacjentom pełen komfort korzystania z Twoich usług, a także ich wysoką efektywność. To z kolei przekładać się będzie na ich pozytywne wrażenia i opinie na temat odwiedzanego gabinetu.

Jeśli chodzi o akcesoria i kosmetyki, w hurtowni podologicznej Kerpro znaleźć można produkty dwóch różnych kategorii. Pierwsza z nich to te przeznaczone wyłącznie do profesjonalnego użytku, artykuły, które stworzone zostały z myślą o stosowaniu w gabinecie. Są to więc kosmetyki i produkty lecznice o mocnym działaniu czy opatrunki lub odciążenia przeznaczone do samodzielnego wykonania. Druga kategoria produktów dostępnych w hurtowni to asortyment, który może być odsprzedawany pacjentom do samodzielnego, domowego użytku.

Co odsprzedawać pacjentom?

W każdym gabinecie podologicznym powinno znaleźć się miejsce na profesjonalne produkty przeznaczone do ponownej odsprzedaży dla pacjentów. Pozwoli to specjaliście zadbać o dalsze leczenie lub profilaktykę pacjenta. Oczywiście w wielu przypadkach warto przede wszystkim zgłosić się na wizytę kontrolną lub regularnie odwiedzać gabinet podologiczny w celu wykonywania zabiegów zarówno profilaktycznych, jak i leczniczych, jednak samodzielne dbanie o zdrowie i kondycję stóp jest równie istotne.

Produkty, których używać może zarówno sam podolog, jak i pacjent to:

  • opatrunki i plastry,
  • odciążenia podologiczne,
  • kosmetyki i preparaty lecznicze.

Pierwszy opatrunek czy plaster zakładany jest na stopę pacjenta jeszcze przez samego podologa, jednak w razie konieczności jego zmiany specjalista może poinstruować pacjenta i odpowiednio wyposażyć go w niezbędne akcesoria. Plastry i opatrunki podologiczne stosuje się najczęściej po zabiegu usuwania odcisków z rdzeniem oraz wirusowych kurzajek, a także wrastających paznokci. Sprawdzają się one również przy zabezpieczaniu ran i ropnych zmian u pacjentów cierpiących na zespół stopy cukrzycowej. Do odsprzedaży dla pacjentów przeznaczone są jałowe kompresy i tradycyjne plastry na rany, a także plastry na owrzodzenia i trudno gojące się rany.

Drugą kategorię produktów przeznaczonych do odsprzedaży stanowią odciążenia podologiczne. Mogą to być odciążenia gotowe lub przygotowywane przez specjalistę, indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Odciążenia i ortezy podologiczne stosuje się w terapii oraz profilaktyce wielu schorzeń i nieprawidłowości, takich jak deformacje palców, odciski czy wrastające paznokcie. Wszystkie odciążenia podzielić można na trzy osobne kategorie: odciążenia na palce – m.in. separatory międzypalcowe i pierścionki żelowe; na haluksy oraz na stopę, takie jak podpiętki czy silikonowe wkładki. 

Najliczniejszą grupę produktów przeznaczonych do odsprzedaży w gabinecie podologicznym stanowią preparaty lecznicze i kosmetyki. Doskonale sprawdzają się one do użytku domowego i stanowią skuteczne uzupełnienie lub przedłużenie terapii czy profilaktyki. Wśród nich znaleźć można produkty:

  • do odbudowy paznokci,
  • na zrogowacenia,
  • na grzybicę,
  • do skóry przesuszonej,
  • dla osób z nadpotliwością,
  • dla diabetyków.

Są to preparaty dostępne w kilku różnych formach i konsystencjach, a więc między innymi kremy do stóp, balsamy, maści, pianki i dezodoranty. Produkty te mają za zadanie przyspieszyć i wesprzeć regenerację skóry stóp lub paznokci, ich ochronę, pielęgnację lub dogłębne nawilżenie i odżywienie. Ponadto są to również środki dezynfekujące i odświeżające.

Obopólna korzyść

Czy warto odsprzedawać produkty w gabinecie podologicznym? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Rozwiązanie to niesie za sobą same korzyści, zarówno dla Ciebie jako podologa, jak i dla Twoich pacjentów. Przede wszystkim, odpowiednio instruując pacjenta i polecając mu samodzielne stosowanie wybranych produktów, możesz niejako przedłużyć swoją kontrolę nad jego leczeniem, dbając o jego zdrowie także poza gabinetem. Zarówno opatrunki, jak i odciążenia oraz profesjonalne kosmetyki to fachowe wsparcie dla każdego podologa; doskonale sprawdzają się w roli produktu przedłużającego leczenie schorzeń podologicznych. Polecając pacjentom stosowanie artykułów odsprzedawanych w gabinecie – a więc profesjonalnych i bezpiecznych – masz także szansę na zwiększenie ich świadomości i wiedzy na temat własnego zdrowia oraz odpowiedniego dbania o nie. Wszystkie te korzystne dla Twoich pacjentów działania nie pozostają także bez pozytywnego echa dla Ciebie i Twojego gabinetu. Tak kompleksowa i fachowa pomoc wiąże się bowiem z dużą jej skutecznością, co z kolei stanowi gwarancję satysfakcji pacjentów. Zadowoleni klienci z chęcią wrócą do gabinetu, co więcej opowiedzą o nim rodzinie i znajomym, przyczyniając się do rozwoju Twojej działalności. Ponadto odsprzedaż kosmetyków, preparatów leczniczych czy innych akcesoriów podologicznych to także dodatkowe źródło dochodu dla gabinetu, które zdecydowanie przyda się zarówno rozpoczynającym pracę zawodową podologom, jak i doświadczonym, od dawna obecnym na rynku specjalistom.


Produkty polecane w artykule


Twój koszyk1
-
+
Kwota
24,00 
Wróć do zakupów