Frez diamentowy DT 5880
Aby dodać produkt do ulubionych
zaloguj się lub załóż konto

Frez diamentowy DT 5880

Produkt znajduje się w kategoriach: Frezy diamentoweBusch
Frezy diamentowe DT 5880 ze szczelinami chłodzącymi to alternatywa dla pracy kapturkami ściernymi o grubym nasypie. Diamenty mają idealny kształt do usuwania zgrubień na podeszwach stóp.

Dostępność: W magazynie

179,00 zł

* Wymagane pola

EKSPRESOWA WYSYŁKA
w mniej niż 24h
Zamów dziś, wyślemy od razu
WYBÓR SPECJALISTÓW
sprawdzone rozwiązania
Zadbaj o zdrowie bez kompromisów
HIGIENA
na każdym etapie
Bezpieczny system pakowania paczek

Alternatywa dla kapturków ściernych!

Opis

Frezy diamentowe DT 5880 ze szczelinami chłodzącymi to alternatywa dla pracy kapturkami ściernymi o grubym nasypie. Diamenty mają idealny kształt do usuwania zgrubień na podeszwach stóp. Różne rozmiary pozwalają na dopasowanie optymalnej średnicy do przypadku.

Mniejszy frez DT 5880 o średnicy 8 milimetrów sprawdzi się nawet przy opracowywaniu hiperkeratoz przy paznokciach. Większe: 9,5 mm i 11,5 mm idealnie nadadzą się do szlifowania modzeli.

Technologia Dia Twister – szczeliny chłodzące – pozwala na pracę na powierzchni bez ryzyka przypieczenia skóry. Frezy te nadają się zarówno do pracy na sucho, jak i do pracy frezarką ze spray’em.

Zastosowanie

Frez diamentowy DT 5880 z super grubym nasypem jest przeznaczony do usuwania zgrubiałej skóry.

Materiał

Frezy diamentowe dzięki temu, że pokryte są kilkoma warstwami pyłu diamentowego, cechuje wysoka jakość i trwałość. Gwarantuje to komfortową pracę przez długi czas. Na początku procesu produkcyjnego frezów diamentowych odlewana jest forma, która określa kształt. Forma jest wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Następnie, pod ciśnieniem, w specjalnej komorze, maszyna nasypuje na frez opiłki diamentów o różnej gradacji. Doskonała rotacja frezów, czyli ruch obrotowy wokół własnej osi, umożliwiają precyzyjną pracę. Frezy diamentowe, tak jak wszystkie frezy marki Busch, dostępne w naszej ofercie, mają centralnie umiejscowioną oś, dzięki czemu wszelkie drgania podczas pracy są skutecznie wyeliminowane.

Nacięcie

Frezy diamentowe nie mają widocznych nacięć. Element tnący został umiejscowiony na wierzchniej części frezów w postaci super grubego nasypu diamentowych opiłków. Zastosowanie technologii szczelin chłodzących zapobiega kontaktowi narzędzia z obrabianą powierzchnią, w związku z tym nie przegrzewa się.

Kształt

Frez diamentowy DT5880 ma kształt zaokrąglonego walca.

Inne cechy:

Średnica
Średnica frezu to ostatnie cyfry w jego nazwie. W przypadku DT 5880 080 mamy do czynienia z frezem o średnicy 8 mm, frez DT 5880 095 ma średnicę 9,5 mm, natomiast frez DT 5880 115 – 11,5 mm.

Średnica trzpienia
Wszystkie frezy w naszej ofercie mają jedną, wystandaryzowaną średnicę trzpieni wynoszącą 2,35 mm. Nasze frezy pasują do wszystkich frezarek podologicznych dostępnych na polskim rynku m.in.: Baehr, Gerlach, Orthofex, Promed, Raue, Ruck, Süda, Xenox.

Obroty
Zalecane obroty w przypadku frezów diamentowych DT 5880 to zakres od 15 000 obrotów (dla frezu 095 i 115) do 25 000 dla frezu DT 5880 080.

Bezpieczeństwo i użytkowanie
Frezy diamentowe są wykonane jest z najwyższej jakości materiałów. Nadaje się zarówno do dezynfekcji, jak i do sterylizacji. Nie rdzewieją, dzięki temu można nimi pracować przez wiele lat. Mają wszechstronne zastosowanie. Można nimi pracować zarówno w pracy na sucho, jak i na mokro.

Cechy produktu

Informacje dodatkowe

MarkaBusch
Zastosowaniedo usuwania modzeli/ dużych zrogowaceń, do pedicure
Nasypsuper gruby nasyp z kanałami chłodzącymi

Zajrzyj na bloga i dowiedz się więcej
06.09.2017 Usuwanie zrogowaceń, modzeli oraz opracowanie pękających pięt