Jakie frezy do hybrydy?

Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów manicure w ostatnim czasie. Często w parze z nim łączy się metodę żelową, polegająca na przedłużaniu paznokci specjalnym preparatem.

Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów manicure w ostatnim czasie. Często w parze z nim łączy się metodę żelową, polegająca na przedłużaniu paznokci specjalnym preparatem. Manicure hybrydowy zapewnia ogromną oszczędność czasu i długotrwały efekt, stąd też szerokie zainteresowanie nim. Zarówno do jego przygotowania, jak i ściągnięcia potrzebny jest odpowiedni sprzęt. 

Na czym polega manicure hybrydowy? Jakie frezy wybrać do opracowania skórek, a jakie do ściągania masy? 

Manicure hybrydowy – na czym polega? Co jest potrzebne do jego wykonania? 

Do manicure hybrydowego używa się odpowiednich produktów, utwardzanych dodatkowo pod lampą UV bądź UV LED. W zależności od sposobu wykonania, użytych produktów oraz tempa wzrostu płytki paznokciowej efekt utrzymuje się od 2 do 3 tygodni

Lakier, dobrze utwardzany pod lampą, jest odporny m.in. na działanie wody. Nie ściera się i nie odpada. Jeśli takie sytuacje występują, to oznacza, że manicure nie jest wykonany w całości poprawnie.

Poza bazą, topem, lakierem hybrydowym oraz lampą w tym rodzaju manicure potrzebny jest również tzw. cleaner. Jest to preparat odtłuszczający płytkę paznokcia. Dzięki temu baza właściwie “przykleja” się do płytki paznokciowej. Cleaner należy nakładać na waciki bezpyłowe. Inne, mogą zostawiać pyłki, co będzie widoczne po nałożeniu lakieru. 

Manicure hybrydowy – jak się go wykonuje? 

Manicure hybrydowy to nie tylko praca na samej płytce ale również dookoła niej. W związku z tym pierwszy etapem jest opracowanie skórek. W tym celu najlepiej sprawdza się frezarka. Frezy powinny być nieco mocniejsze niż w przypadku płytki paznokciowej, jednak na tyle delikatne, aby nie uszkodzić naskórka. Kolejnym krokiem jest nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom. 

Etapy wykonywania manicure hybrydowego wymieniamy poniżej.

  1. Przygotowanie płytki paznokcia – odtłuszczenie jej za pomocą cleanera oraz wypolerowanie. 
  2. Kolejny krok to nałożenie bazy i utwardzenie jej pod lampą.
  3. Następnie na paznokcie nakłada się lakier hybrydowy. W zależności od barwy i pożądanego efektu, można nałożyć od jednej do kilku warstw. Co ważne – po nałożeniu każdej warstwy, paznokcie należy utwardzić i dopiero wtedy nałożyć lakier jeszcze raz. 
  4. Na sam koniec aplikuje się top – zabezpiecza on cały manicure i nadaje paznokciom połysk. Top może mieć również matowe wykończenie. Po utwardzeniu paznokci, przemywa się je cleanerem. Jest to ostatni etap w manicure hybrydowym. 

Manicure hybrydowy – jak ściągnąć masę? 

Masę można usunąć na 2 sposoby – z acetonem lub frezarką. 

Ściąganie masy przy pomocy acetonu

Usuwanie masy za pomocą acetonu wymaga nieco więcej cierpliwości i czasu. Wacik nasączony acetonem i przykładamy na ok. 5 minut do paznokcia. Warto owinąć go folią aluminiową, aby wzmocnić działanie preparatu. Po upływie wskazanego czasu masa powinna z łatwością odejść od płytki paznokciowej. W tym celu używa się tzw. kopytka. 

Pomaga ono podważyć masę hybrydową i ściągnąć ją z paznokcia. Metoda ta jest mniej dokładna i po ściągnięciu masy, na paznokciach mogą pozostać fragmenty lakieru. Można je spiłować za pomocą pilnika lub bloku polerskiego. 

Ściąganie masy za pomocą frezarki 

Usuwanie hybrydy za pomocą frezarki jest zdecydowanie szybszą i efektywniejszą metodą. Wymaga ona jednak pewnej wprawy i umiejętności. Kluczowe znaczenie ma nie tylko dobór odpowiednich frezów, ale również nacisk wywierany na płytkę paznokcia oraz wykonywane ruchy. 

Przy braku odpowiedniej wprawy, można uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. Dlatego, pracując z frezarką, należy zachować ostrożność i wykonywać wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. 

Frez powinien być równomiernie przesuwany po płytce paznokciowej. Nie powinno się go również dociskać do naturalnej płytki. Musi więc delikatnie przesuwać się po ściąganej masie. 

Bez względu na to, którą metodą ściąga się starą hybrydę, na zakończenie zawsze warto wmasować w płytkę paznokcia oliwkę, odżywkę lub wykonać nowy manicure. 

Frezy – jakie są ich rodzaje? Które będą najlepsze do ściągania hybrydy? 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów frezów. Różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, kształtem oraz stopniem gradacji. Ze względu na materiał wykonania, wyróżnia się frezy: 

  • diamentowe – wykonane są ze stali hartowanej. Element usuwający masę znajduje się na zewnątrz frezu i ma postać nasypu, stworzonego z opiłków diamentowych. Po użyciu płytkę paznokcia trzeba dodatkowo wypolerować; 
  • ceramiczne – do ich wykonania wykorzystuje się tlenek cyrkonu. Wpływa on na twardość nakładki ceramicznej. Mimo tego, jest ona bardzo podatna na kruszenie się, zwłaszcza przy upadku z dużej wysokości. Po ich użyciu nie trzeba polerować płytki paznokcia;
  • z węglika spiekanego (karbidowe) – wykonane są z trwałego i twardego karbidu. Pracę z tą nakładką można modulować w zależności od kierunku ruchu. Poruszanie frezem w prawą stronę, sprawia, że jest on bardziej agresywny i lepiej sprawdza się do usuwania naskórka bądź ściągania masy. Z kolei poruszanie frezem w lewą stronę, czyni jego ruchy nieco delikatniejszymi, co dobrze sprawdza się do pracy na naturalnej płytce paznokcia; 
  • kamienne – wyróżnia się ich 2 rodzaje: różowe i białe. Pierwsze z nich są produktem syntetycznym, wykonywanym z tlenku glinku, prażonego w bardzo wysokiej temperaturze. Z kolei białe frezy powstają na bazie naturalnego, drobnoziarnistego kamienia, pozyskanego z piaskowca Arkansas. Oba rodzaje frezów kamiennych są łagodne dla opracowywanych miejsc; 
  • filcowe – wykonane są z filcu, co czyni je niezwykle łagodnymi i delikatnymi. Są dobrym rozwiązaniem dla wrażliwej płytki paznokciowej. Najczęściej służą do polerowania i wygładzania paznokci. 

Do ściągania masy hybrydowej najczęściej korzysta się z frezów ceramicznych i karbidowych. Nakładki karbidowe mają nieco agresywniejsze właściwości, dlatego poza hybrydą, posłużą również do ściągania akrylu, żelu czy masy tytanowej. Z kolei frezy ceramiczne są nieco łagodniejsze, więc służą przede wszystkim do usuwania hybrydy i żelu. 


Produkty polecane w artykule


Oznaczenie frezów – o czym świadczy kolor opaski na nakładce? 

Każdy frez dostępny jest w kilku kształtach i kolorach. Zarówno jedna jak i druga cecha wskazuje na pewne właściwości i zastosowanie danego frezu. Kolory mówią stopniu gradacji, z kolei kształt świadczy o przeznaczeniu nakładki. Niektóre będą precyzyjniej ściągać masę, a inne – usuwać skórki czy zrogowaciały naskórek na piętach. 

Znaczenie kolorów frezów: 

  • żółty – są to nakładki o najdrobniejszej gradacji. Stosuje się je przede wszystkim do usuwania skórek i matowienia płytki paznokciowej; 
  • czerwony – są to frezy o drobnej gradacji. Ich główne zastosowanie to opracowywanie skórek; 
  • niebieski – są to nakładki o średniej gradacji. Służą głównie do usuwania skórek, zwłaszcza tych trudniejszych w opracowaniu;
  • zielony – to frezy o bardzo dużej gradacji. Ich głównym zastosowaniem jest ściąganie masy hybrydowej, żelowej i akrylowej;
  • czarny – to najgrubszy stopień ziarnistości. Zwykle jest wykorzystywany do ściągania manicure tytanowego. 

Każdy frez ma również swój kształt. Może mieć on postać: 

  • stożka,
  • kulki,
  • łezki,
  • szpicu,
  • walca.

Do usuwania masy hybrydowej najlepiej sprawdzają się frezy w kształcie stożka i walca. Frezy w postaci kulki czy łezki służą głównie do opracowywania skórek wokół płytki paznokciowej. Z kolei szpic ma kluczową rolę w wykonywaniu pedicure i usuwaniu zrogowaciałego naskórka. 

Frezy do hybrydy – jak wybrać? 

Do ściągania masy hybrydowej najlepiej sprawdzą się frezy ceramiczne i wykonane z węglika spiekanego o kształcie stożka lub walca. Wybór gradacji należy dostosować m.in. do grubości warstwy masy, jednak najbardziej polecane są nakładki z niebieskim lub zielonym oznaczeniem. 

Dopasowanie odpowiednich akcesoriów do ściągnięcia masy hybrydowej, wpływa na komfort i bezpieczeństwo pracy. Zapobiega uszkodzeniom naturalnej płytki paznokcia i wpływa na estetykę całych dłoni. 

Twój koszyk1
Frez z węglika spiekanego 425 FX 04045,00  Za ten produkt otrzymasz 5 punktów
-
+
Kwota
45,00 
Wróć do zakupów
X