ekspresowa wysyłka

wysyłka gratis od 149 pln

profesjonalne wsparcie

ekspresowa wysyłka

wysyłka gratis od 149 pln

profesjonalne wsparcie

Do darmowej dostawy

brakuje Ci już tylko
150 zł

Wasze ulubione produkty

z tej kategorii

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Marka

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Narzędzia podologicznepęsety

Narzędzia podologiczne to grupa narzędzi, które mają ułatwić i umożliwić wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na stopach. Wykonywane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, zwanej również stalą chirurgiczną. Nadają się one do wielokrotnego użytku, ponieważ można je sterylizować w autoklawie. Wszystkie narzędzia sprzedawane w sklepie podologicznym Kerpro posiadają odpowiednie atesty, które potwierdzają ich jakość i dopuszczenie do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Ponadto posiadają one oznaczenia produktów medycznych, dzięki temu ma się pewność, że są są one całkowicie bezpieczne dla pacjentów. W naszej ofercie znajdują się narzędzia podologiczne tylko i wyłącznie renomowanych firm takich jak: Aesculap Chifa, Baehr, Progline, Podoland czy Podopharm.

Podział narzędzi

Narzędzia podologiczne można podzielić na trzy grupy: narzędzia do pedicure, narzędzia specjalistyczne i narzędzia jednorazowe. Do pierwszej grupy zaliczamy narzędzia takie jak: cęgi do skórek, cęgi do paznokci, pilniki i radełka czy frezy. Do narzędzi specjalistycznych natomiast zaliczamy narzędzia do pracy z pacjentem diabetologicznym, narzędzia do montażu klamer ortonyksyjnych, sondy podologiczne czy pęsety podologiczne. Do ostatniej grupy, czyli do narzędzi jednorazowych zaliczamy natomiast końcówki jednorazowe do skalpeli i dłut podologicznych. 

 

Rodzaje pęset podologicznych

Pęseta podologiczna to narzędzie, które wydaje się niepozorne, ale jest bardzo potrzebne w codziennej pracy podologa, ponieważ zdecydowanie ułatwia wykonywanie zabiegów. Pęsety podologiczne można znaleźć także pod hasłem pinceta podologiczna lub szczypczyki podologiczne.

Kształt

Tym, co wyróżnia pęsetę podologiczną od kosmetycznej jest jej kształt. Dokładnie budowa główki narzędzia. Pęsety podologiczne są bowiem bardzo wąskie, perfekcyjnie wyprofilowane główki, które dodatkowo są wyposażone w ząbki na całej długości, pozwala to na perfekcyjne chwytanie małych przedmiotów bez obawy, że się je upuści. Dlatego ułatwiają one pracę podczas zakładania tamponad  podologicznych, klamer na wrastające paznokcie czy zabiegu usuwania odcisków i modzeli.

Najwyższej jakości stal nierdzewna

Pęsety podologiczne, tak jak większość sprzętu medycznego, wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Cechuje się ona wysoką odpornością na temperatury, uszkodzenia mechaniczne i działanie środków chemicznych, dlatego też nadaje się do użytku wielokrotnego i sterylizacji. Stal nierdzewna wykorzystywana do wykonywania pęset nazywana jest także stalą chirurgiczną. Posiada ona bowiem wszystkie atesty, które dopuszczają ją na rynek unii europejskiej jako sprzęt medyczny. Dzięki temu wiemy, że sprzedawane przez nas produkty cechują się naprawdę wysoką jakością.

Rodzaje pęset

Pęsety podologiczne dzielimy na trzy rodzaje. Pierwszym z nich jest pęseta prosta, z wąską obło zakończoną główką o jednolitym przekroju. Najczęściej używa się jej podczas zabiegu usuwania odcisków i modzeli, ponieważ ułatwia ona wyjmowanie ich ze stopy bez obawy o zranienie pacjenta. Nadaje się także do pracy z pacjentem diabetologicznym. Drugim typem jest pęseta wąska, z główką o szerokości nie większej niż 2 mm i zakończona w obły szpic. Jest ona przeznaczona głównie do zakładania tamponad podologicznych i prac wymagających zdecydowanej precyzji. Trzecim rodzajem pęsety jest pinceta ostra o krótkiej, dość szerokiej główce zakończonej ostrym szpicem. Wykorzystywana jest podczas zakładania klamer ortonyksyjnych i tamponad.

Wybór pęsety

Wybór odpowiedniej pęsety podologicznej zależy już od preferencji danej osoby. Ważne, by wybrany produkt był wygodny w użytkowaniu. Pęsety podologiczne różnią także szerokością i profilowaniem ramion i ich długością. Dlatego też najlepiej wypróbować różne typy pęset a następnie wybrać tę, która najlepiej i najpewniej leży nam w dłoni. 

Sterylizacja pęset podologicznych

Pęsety podologiczne wymagają także odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji, by mogły służyć niezawodnie przez długie lata. Wykonane są z materiału odpornego na wiele czynników, jednak zachowanie zaleceń producenta przedłuża dodatkowo ich żywotność. Dlatego też należy zapoznać się ze szczegółami dezynfekcji oraz sterylizacji pincetek podologicznych.

Dezynfekcja

Do dezynfekcji pęset używamy myjki ultradźwiękowej, której regularne fale umożliwiają dokładne wyczyszczenie narzędzi nawet w trudno dostępnych miejscach, niedostępnych  dla spreju czy gąbki. Przed włożeniem pęset do myjki powinniśmy oczyścić je z pomocą ręcznika papierowego, jednorazowej ściereczki lub dedykowanej do tego szczoteczki. Następnie przygotowujemy wodę z płynem do dezynfekcji w odpowiedniej proporcji zaleconej przez producenta, która znajduje się w instrukcji obsługi. Do myjki ultradźwiękowej używamy tylko wody destylowanej, ponieważ z twardej wody może wytrącać się kamień, który będzie osiadał na frezach. Po zakończeniu cyklu w myjce ultradźwiękowej pęsety opłukujemy pod bieżącą wodą. Najlepiej zrobić to za pomocą koszyczka. Następnie pęsety osuszamy,  najlepiej odstawić je na specjalnym stojaku do całkowitego wyschnięcia lub osuszyć za pomocą ręcznika papierowego lub sprężonego powietrza.

Sterylizacja

Następnie przechodzimy do procesu sterylizacji w autoklawie. Pęsety podologiczne są wykonane ze stali nierdzewnej i same w sobie są odporne na temperaturę, jednak nie należy zwiększać zalecanej przez producenta temperatury sterylizacji. Sterylizacja w przypadku pęset podologicznych powinna odbywać się w temperaturze 134°C (może być ewentualnie wykonana w temperaturze 121°C) i nie dłużej niż przez 15 minut. Każda pęseta podologiczna powinna być zapakowana w osobną torebkę do sterylizacji lub rękaw, co pozwoli na zachowanie sterylności aż do momentu otwarcia pakietu. Po zakończeniu sterylizacji pozostawiamy pęsety do całkowitego wystygnięcia, czyli około 20 minut. W przypadku gabinetów podologicznych czy kosmetycznych należy także pamiętać o uzupełnieniu zeszytu kontroli procesu sterylizacji, ponieważ w razie kontroli może on zostać sprawdzony czy narzędzia są sterylizowane poprawnie oraz czy sam zeszyt jest poprawnie prowadzony.