Testy do autoklawu klasy 4
Aby dodać produkt do ulubionych
zaloguj się lub załóż konto

Testy do autoklawu klasy 4

Produkt znajduje się w kategoriach: Autoklawy paroweTesty do autoklawuAmadar
Testy te nazywamy integratorami chemicznymi. Integrator KDL klasy 4 jest wskaźnikiem chemicznym do kontroli sterylizacji. Przeznaczony jest on do używania w sterylizatorach parowych. Jest to wskaźnik wieloparametrowy.

Dostępność: W magazynie

43,00 zł
EKSPRESOWA WYSYŁKA
w mniej niż 24h
Zamów dziś, wyślemy od razu
WYBÓR SPECJALISTÓW
sprawdzone rozwiązania
Zadbaj o zdrowie bez kompromisów
HIGIENA
na każdym etapie
Bezpieczny system pakowania paczek

Bezpieczny proces sterylizacji!

Opis

Testy te nazywamy integratorami chemicznymi. Integrator KDL klasy 4 jest wskaźnikiem chemicznym do kontroli sterylizacji. Przeznaczony jest on do używania w sterylizatorach parowych. Jest to wskaźnik wieloparametrowy. Stworzony jest, aby sprawdzać dwa lub więcej krytycznych parametrów procesu sterylizacji. Wieloparametrowe wskaźniki klasy 4 mogą być stosowane we wszystkich cyklach sterylizacyjnych w przedziale temperatury 121 ° C - 134 °C. Wskaźnik ten potwierdza penetrację pary wodnej w miejscach umieszczenia wskaźnika, świadczy o tym zmiana koloru z żółtego na czarny. Pakiety testowe klasy 4 odpowiadają: klasie 4 wg PN-EN ISO 11140-1.

Testy te powinny być stosowane według instrukcji dołączonej do każdego opakowania. Właściwe użytkowania powinna dawać czytelny obraz, potwierdzający, że zostały spełnione odpowiednie warunki sterylizacji parowej. W trakcie sterylizacji wskaźnik na końcu paska zmienia kolor z żółtego na czarny.

Sposób użycia:

  1. Wskaźnik umieszczamy w dwóch punktach urządzenia sterylizującego. Jeden na początku, drugi na końcu sterylizowanego wsadu. Wskaźniki powinny być umieszczone w miejscu, które uznajemy za najtrudniejsze do spenetrowania przez parę. W przypadku dużych autoklawów, sugeruje się umieszczenie dodatkowych wskaźników w trudno dostępnych miejscach wsadu.
  2. Przeprowadzić sterylizację pakietów
  3. Po zakończonej sterylizacji wskaźniki powinny zmienić kolor z żółtego na czarny

Uwaga

Nie należy używać wskaźnika, którego kolor przed sterylizacją jest inny niż żółty. Wskaźniki chemiczne klasy 4 nie mogą być używane zamiast wskaźników biologicznych, które to są również używane w sterylizatorach na podstawie odrębnych przepisów

Przechowywanie

Wskaźniki powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej przy wilgotności powietrza między 30% a 60%. Przetrzymywanie wskaźnika na powierzchniach takich jak metal czy też szkło, na których może dojść do kondensacji pary wodnej, może doprowadzić do zamoknięcia wskaźnika, a w konsekwencji do nieprawidłowego odczytu 

Cechy produktu

Informacje dodatkowe

Czas dostawyProsimy o kontakt
MarkaAmadar
Liczba2 x 250 sztuk

Zajrzyj na bloga i dowiedz się więcej
18.01.2018 Sterylizacja krok po kroku
20.03.2019 Testy do autoklawu, który wybrać, czym się różnią?