Informujemy, że od 16 marca do odwołania sklep stacjonarny jest zamknięty. Tym samym, nie ma możliwości odbioru paczek osobiście w sklepie.

Baehr koncentrat do dezynfekcji narzędzi i frezów
Aby dodać produkt do ulubionych
zaloguj się lub załóż konto

Baehr koncentrat do dezynfekcji narzędzi i frezów

Produkt znajduje się w kategoriach: BaehrDezynfekcja narzędzi
Koncentrat na bazie wysokowydajnych, aktywnych składników, przeznaczony do skutecznego czyszczenia instrumentów podologicznych, pedicure i manicure, tj. cęgów, cążek, narzędzi rotacyjnych oraz innych precyzyjnych instrumentów.

Dostępność: Brak w magazynie

od: 86,00 zł

Dezynfekcja narzędzi w myjce ultradźwiękowej!

Opis

Koncentrat na bazie wysokowydajnych, aktywnych składników, przeznaczony do skutecznego czyszczenia instrumentów podologicznych, pedicure i manicure, tj. cęgów, cążek, narzędzi rotacyjnych oraz innych precyzyjnych instrumentów.

Produkt z powodzeniem usuwa osad, pozostałości tkanki, krew, resztki białka, a nawet cement i gips. Zawarte substancje dezynfekujące obniżają ilość patogenów na instrumentach, ograniczając ryzyko infekcji krzyżowej.

Baehr koncentrat do dezynfekcji narzędzi i frezów, karta charakterystyki

Cechy produktu

  • Silne właściwości czyszczące
  • Działanie bakteriobójcze w tym Tbc, drożdżobójcze
  • Działanie dezaktywujące wirusy w tym HBV, HCV, HIV, wirusy Papova-,Polyoma-,Vaccinia-, Adeno- (ograniczone działanie wirusobójcze zgodnie z RKI/DVV)
  • Bez dokuczliwego zapachu
  • Polecany do myjek ultradźwiękowych

Sposób użycia

Sprzęt, w razie potrzeby po uprzednim wstępnym oczyszczeniu, zanurzyć w roztworze roboczym i umyć mechanicznie. Wszystkie powierzchnie, nawet trudno dostępne, muszą być całkowicie zwilżone roztworem roboczym. Po połączeniu 100 ml koncentratu (najlepiej odmierzyć miarką) z 2,5 litrami wody, otrzymamy 4% roztwór. Maksymalny czas ekspozycji narzędzi to 15 minut. 

Po upływie czasu działania dokładnie opłukać wodą.

Wskazówka: Czas przydatności roztworu do mycia i dezynfekcji wynosi 14 dni. W przypadku widocznego zanieczyszczenia roztwór do czyszczenia i dezynfekcji należy wymienić natychmiast lub co najmniej raz dziennie.

Dawkowanie:

Działanie bakteriobójcze (włącznie z MRSA), drożdżobójcze  zgodnie z wytycznymi VAH:
1% -60 minut,
2% - 30 minut,
3% - 15 minut;

Dezaktywacja wirusów, w tym HBV / HCV / HIV:
1,5% -60 min.,
4% -5 min .;

Dezynfekcja w myjce ultradźwiękowej:
bakteriobójcza, drożdżobójcza:  2% - 5 min.

UWAGA

Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.
Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ ochronę oczu/ochronę twarzy
W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: wypłukać usta. NIE wywoływać wymiotów. W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): Natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody [lub prysznicem]. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
Unikać uwolnienia do środowiska . Zawartość/pojemnik usuwać do zakładu utylizacji lub miejsca zbiórki odpadów niebezpiecznych.

Cechy produktu

Informacje dodatkowe

Program rabatowyTak
MarkaBaehr
Konsystencjakoncentrant


Najczęściej kupowane