Zastanawiasz się nad otwarciem mobilnego gabinetu podologicznego? Dowiedz się, co powinno się znaleźć w wyposażeniu mobilnego gabinetu podologa. Zobacz, czym wyróżniają się kuferki dla specjalistów z naszego sklepu podologicznego i dobierz do nich odpowiednie wyposażenie!

Kuferek i w drogę! Jakie powinno być wyposażenie mobilnego gabinetu podologicznego?

Bycie specjalistą w dziedzinie podologii i posiadanie własnego gabinetu podologicznego dziś już nie zawsze gwarantuje stuprocentowe powodzenie w biznesie. W czasach, gdy w jednym mieście może znajdować się nawet kilkadziesiąt gabinetów podologicznych, o klienta trzeba niekiedy po prostu zawalczyć. A najlepszym sposobem na to jest zapewnienie pacjentowi nie tylko profesjonalnych usług podologicznych, ale też zaoferowanie mu maksymalnej wygody z ich korzystania. Dlatego poza stacjonarnym gabinetem podologa, warto rozważyć dodanie do swojej oferty dodatkowej usługi w postaci mobilnego gabinetu podologicznego. Podpowiadamy, w co wyposażyć swój kuferek podologa, by zapewnić sobie najlepsze warunki pracy, a pacjentowi wygodę i komfort.

Mobilny gabinet podologiczny - czy warto?

Mobilny gabinet podologiczny to przede wszystkim komfort dla naszych pacjentów, którzy nie muszą wychodzić z domu, by poddać się profesjonalnemu zabiegowi podologicznemu. Dla podologów usługi mobilne są nieco bardziej problematyczne - przeniesienie wszystkich sprzętów i akcesoriów z gabinetu do domu pacjenta jest zadaniem wręcz niemożliwym. Możemy jednak ograniczyć wyposażenie mobilnego gabinetu podologicznego do takich rozmiarów, by zapewnić sobie odpowiednią wygodę, nie tracąc przy tym na jakości oferowanych przez nas usług podologicznych. Kompletowanie wyposażenia mobilnego gabinetu podologicznego warto zatem rozpocząć od zakupu frezarki np. Baehr TEC 1200, która jest mocna, lekka i cicha, a następnie odpowiedniego kuferka do jej transportu.  Frezarka TEC A1200 to najlżejsza frezarka na rynku (waży zaledwie ok. 2,4 kg), która dzięki swojej niewielkiej masie i kompaktowej budowie idealnie sprawdzi się w mobilnym gabinecie podologicznym. Frezarka posiada aluminiowy panel sterowania i skośny wyświetlacz, który zapewnia dobrą widoczność i nie wymusza na specjaliście ciągłego pochylania się, by odczytać jej ustawienia. Urządzenie jest też bardzo ciche - wydaje ledwo słyszalny dźwięk 55 dB.

Kuferki do mobilnego gabinetu podologicznego

W naszym sklepie podologicznym znajdziecie Państwo funkcjonalne i trwałe, ale przede wszystkim lekkie kuferki na kółkach, które ułatwią codzienne przemieszczanie się ze sprzętem z punktu A do punktu B. Na przykład oferowany przez nas mobilny kuferek do frezarki marki Baehr TEC A2000 waży zaledwie 4,2 kg, co czyni go jednym z najlżejszych na rynku! Wszystkie kuferki z naszego sklepu zostały wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i są odporne na zużycie, a przy tym posiadają stabilne i mocne klamry zapinające, uchwyty, półki i przegródki, co pozwoli nie tylko bezpiecznie przewozić i przenosić sprzęt, ale też utrzymać odpowiedni porządek w kufrze. Kuferki wyposażone zostały także w dwa gniazda, dzięki którym będziemy w stanie podpiąć jednocześnie np. frezarkę i lampę z lupą, a także gniazdo zewnętrzne umożliwiające bezpośrednie podłączenie go do sieci.

Wyposażenie mobilnego gabinetu podologicznego

Dobrze dobrany kuferek to jednak jeszcze nie wszystko. W wyposażeniu mobilnego gabinetu podologicznego, poza tak podstawowymi sprzętami i produktami, jak: frezarka, frezy, opatrunki, rękawice, maski higieniczne, cążki i preparaty, powinno także znaleźć się miejsce na rozkładane krzesełko oraz podnóżek dla pacjenta (w naszym sklepie znajdziecie mobilną torbę do podnóżka Baehr, która ułatwi jego transport). W domu pacjenta nie zawsze znajdują się idealne warunki do wykonywania zabiegów, dlatego warto mieć przy sobie tego typu wyposażenie. Jeżeli nie wszystko jesteśmy w stanie zmieścić do kuferka, warto dodatkowo wyposażyć się w funkcjonalne torby, organizery lub specjalne tornistry, które można umieścić na uchwycie wózka transportowego. Nie zapominajmy też o zabraniu do pacjenta specjalnej lampy, która zapewni nam dobrą widoczność podczas wykonywanych zabiegów. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo mobilną lampę LED, która zmieści się w kuferku i pozwoli precyzyjnie wykonać każdy zabieg. Przydatne mogą także okazać się oddzielne pojemniki na sterylne i używane narzędzia.