Hurtownia podologiczna online Kerpro

Jak dbać o fotel zabiegowy w gabinecie podologicznym?

Fotel zabiegowy to niezwykle ważny element wyposażenia każdego gabinetu podologicznego. To na nim właśnie zasiada pacjent, któremu specjalista stara się pomóc w walce z jego problemami natury podologicznej...

Fotel zabiegowy to niezwykle ważny element wyposażenia każdego gabinetu podologicznego. To na nim właśnie zasiada pacjent, któremu specjalista stara się pomóc w walce z jego problemami natury podologicznej, jak również przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne. Zarówno sam wybór fotela zabiegowego, jak i odpowiednie dbanie o jego higienę jest kwestią kluczową.

Fotel zabiegowy – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego fotela zabiegowego powinien obejmować dokładne zwrócenie uwagi na kilka najważniejszych jego aspektów. Jako element wyposażenia wnętrza fotel powinien bowiem odznaczać się wysoką estetyką, ale i praktycznością, jako miejsce, gdzie przyjmowany pacjent spędzi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – wysokim poziomem komfortu jego użytkowania, jak również wytrzymałością. Na te właśnie cechy fotela warto przede wszystkim zwrócić uwagę, wybierając jeden lub kilka modeli do swojego gabinetu podologicznego. Ważne jest aby sprawdzić, czy dany fotel wykonany został z odpowiedniej jakości materiałów oraz elementów, które z łatwością poradzą sobie z dużym obciążeniem oraz regularną, intensywną eksploatacją.

Zabiegowy fotel podologiczny powinien oczywiście odznaczać się nie tylko solidną, ale przede wszystkim właściwą budową. Właściwą, a więc taką, która umożliwi specjaliście prawidłowe wykonywanie wszystkich zabiegów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu pacjentowi najwyższej wygody. Produkt ten powinien więc pozwalać na ustawienie dowolnej wysokości, jak i stopnia nachylenia, a także wygodnego ułożenia poszczególnych podnóżków. Warto także wyposażyć swój gabinet w fotel posiadający możliwość obrotu, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy wykonywanie zabiegów. Dostępne na rynku fotele wyposażone są w możliwość obrotu od 45 aż do 360 stopni.

Oczywiście wybierając fotel zabiegowy do gabinetu podologicznego należy również zwrócić uwagę na jego estetykę, która korzystnie wpłynie na odbiór całego wnętrza. Na estetykę fotela składa się między innymi kolor i rodzaj materiału, z jakiego został wykonany, które zdecydowanie wpływają także na łatwość w utrzymaniu go w odpowiedniej czystości.

Dlaczego tak ważne jest dbanie o czystość i wygląd fotela?

Fotel zabiegowy to nierzadko centralny element wyposażenia i wystroju gabinetu podologicznego. Już bezpośrednio po wejściu do pomieszczenia zwraca on na siebie uwagę pacjentów. Bardzo ważne jest więc, aby wchodzący do gabinetu pacjenci zobaczyli wysokiej klasy, ale także estetyczny i czysty fotel zabiegowy. Dzięki temu już w pierwszej chwili będą mogli wyrobić sobie pozytywną opinię na temat miejsca, które wybrali. Czystość fotela stanowi więc swoistą wizytówkę gabinetu podologicznego, o którą zdecydowanie warto regularnie dbać. Ponadto, zachowanie odpowiedniej czystości fotela zabiegowego jest gwarancją zachowania najwyższych standardów całego gabinetu, co przekłada się także na bezpieczeństwo zarówno dla pacjentów, jak i wykonującego zabiegi specjalisty. Prawidłowo pielęgnowany i konserwowany fotel zabiegowy wolny jest bowiem nie tylko od wszelkiego rodzaju nieestetycznych zabrudzeń, ale także stanowiących potencjalne zagrożenie nieczystości, a nawet niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów. Regularne i dokładne czyszczenie powierzchni fotela sprzyja więc bezpieczeństwu wszystkich wykonywanych zabiegów. Podobnie jak używane w ich trakcie narzędzia i akcesoria, także i fotel powinien odznaczać się nienagannym stopniem higieny.

O czym należy pamiętać podczas czyszczenia i pielęgnacji fotela?

Podobnie, jak wszystkie używane w gabinecie podologicznym sprzęty, urządzenia oraz akcesoria, także fotel wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Dzięki temu może on być nie tylko wygodnym, ale i bezpiecznym miejscem dla każdego pacjenta, co więcej jest w stanie służyć specjaliście, jak i pacjentom przez długie lata. Tym, o czym przede wszystkim należy pamiętać w przypadku fotela podologicznego, jest jego regularna dezynfekcja, którą wykonywać trzeba bezpośrednio po każdym zabiegu. W tym celu należy użyć odpowiedniej jakości produktów o właściwym składzie. Przy użyciu miękkiej gąbki lub szmatki należy przetrzeć dokładnie całą powierzchnię fotela płynem do dezynfekcji z wodą. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca najbardziej narażone na występowanie potencjalnie szkodliwych drobnoustrojów, a więc podnóżki. To właśnie na nich bowiem pacjent umieszcza stopy, nierzadko zakażone wirusem brodawczaka czy grzybicą. Chorobotwórcze drobnoustroje muszą więc zostać starannie i skutecznie usunięte z powierzchni podnóżków, tak aby z absolutną pewnością i poczuciem bezpieczeństwa móc przyjąć na fotelu kolejnego pacjenta. Zabiegowy fotel podologiczny warto starannie umyć oraz zdezynfekować także dodatkowo, na koniec dnia, kiedy to najczęściej odbywa się końcowa dezynfekcja i sterylizacja narzędzi oraz mycie całego gabinetu.

Każdy właściciel gabinetu podologicznego powinien również pamiętać, że fotel zabiegowy należy poddawać regularnym przeglądom, mającym na celu sprawdzenie ich stanu. W trakcie przeglądu sprawdzane są wszystkie części fotela, jego mechanizmy oraz stan powierzchni zewnętrznej. Tego rodzaju przeglądy powinny być przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych, certyfikowanych fachowców.


Produkty polecane w artykule


Praktyczne zestawy do czyszczenia fotela

Na wyposażeniu gabinetu podologicznego zdecydowanie powinien znaleźć się profesjonalny, wyjątkowo praktyczny zestaw do skutecznego czyszczenia foteli. Zestaw przeznaczony do czyszczenia foteli podologicznych ze skaju Sedicur, doskonale sprawdza się w gabinecie podologicznym, gdzie konieczne jest zachowanie odpowiedniej czystości oraz estetyki foteli. Produkt bardzo dobrze radzi sobie w przypadku różnego rodzaju zabrudzeń, także tłustych plam olejowych. Co więcej zapobiega on także ścieraniu się lakieru, korzystnie wpływając na atrakcyjny i schludny wygląd fotela.

Zestaw Sedicur przygotowany i stworzony został przez doświadczonych specjalistów, którzy dzięki latom współpracy z podologami doskonale znają zarówno ich potrzeby, jak i potrzeby oraz oczekiwania ich pacjentów. Produkt radzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami – także tymi powstałymi przez kontakt z ciemnymi materiałami, czy dżinsem – dzięki czemu stanowi doskonałe dopełnienie dla procesu dezynfekcji fotela.

Jak używać zestawu do czyszczenia fotela?

Profesjonalny zestaw do czyszczenia foteli podologicznych zawiera preparat przeznaczony do usuwania zabrudzeń z powierzchni syntetycznej skóry, specjalną szczotkę, gąbkę oraz miękką ściereczkę. Preparat dostępny jest w buteleczce o pojemności 200 lub 250 mililitrów.

Proces pielęgnacji fotela zabiegowego wykonywać należy wyłącznie na zdezynfekowanym, wolnym od zabrudzeń biologicznych czy chorobotwórczych drobnoustrojów siedzisku. Należy zdecydowanie wstrząsnąć kilkakrotnie buteleczką z płynem czyszczącym, a następnie niewielką jego ilość nałożyć na miękką gąbkę, będącą częścią zestawu. Gąbkę z płynem należy następnie zacisnąć kilka razy tak, aby na jej powierzchni wytworzyła się piana. Teraz można przystąpić do czyszczenia fotela, wykonując zdecydowane, koliste ruchy od szwu do szwu. Po dokładnym oczyszczeniu fotela należy starannie wypłukać gąbkę w letniej wody, pamiętając o tym, aby nie używać mydła.

W przypadku trudniejszych do usunięcia zabrudzeń na fotelu, należy skorzystać z dołączonej do zestawu szczotki. Po przetarciu zabrudzonej części fotela można przetrzeć powierzchnię ścierką, usuwając tym samym nadmiar płynu. Wszystkie używane akcesoria należy starannie wypłukać pod letnią wodą. Do spłukania nadmiaru płynu z powierzchni fotelu można użyć wody destylowanej.

Preparat to produkt, który zdecydowanie ułatwi dbanie i utrzymywanie w odpowiedniej czystości i estetyce zabiegowych foteli podologicznych. Zestaw ten powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu podologicznego. Produkt świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku foteli, ale także krzesełek podologicznych oraz wszelkiego rodzaju innych elementów i akcesoriów, wykonanych ze sztucznej skóry typu skaj.