Hurtownia podologiczna online Kerpro

Najskuteczniejsze preparaty do obuwia

Wiele problemów natury podologicznej może być spowodowanych przez wydawałoby się błahą przyczynę, jaką jest chodzenie w nieodpowiednich, źle dopasowanych butach. Zarówno rozmiar, jak i podeszwa oraz jakość wybieranego obuwia mają ogromne znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Warto więc zadbać o to, aby właściwie dopasowywać swoje buty, a także odpowiednio dbać o ich czystość i […]

Wiele problemów natury podologicznej może być spowodowanych przez wydawałoby się błahą przyczynę, jaką jest chodzenie w nieodpowiednich, źle dopasowanych butach. Zarówno rozmiar, jak i podeszwa oraz jakość wybieranego obuwia mają ogromne znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Warto więc zadbać o to, aby właściwie dopasowywać swoje buty, a także odpowiednio dbać o ich czystość i stan.

Skutki noszenia nieodpowiedniego obuwia

Źle dopasowane, a więc za ciasne oraz zbyt małe buty, mogą stanowić przyczynę wielu różnych – zarówno niegroźnych, jak i poważniejszych – schorzeń i dolegliwości podologicznych. Unikać należy noszenia zbyt małych i za luźnych butów, a także obuwia niedopasowanego do aktualnych warunków pogodowych.

Za małe buty to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania bolesnych i nieestetycznych odcisków, modzeli oraz odparzeń. Każda z tych dolegliwości wiąże się z bólem i dyskomfortem przy codziennym funkcjonowaniu. Ponadto, nieleczona, może przyczynić się również do pojawienia się bardziej poważnych problemów. Regularne chodzenie w za ciasnych butach może również być przyczyną wystąpienia bardzo uciążliwej i nierzadko bolesnej dolegliwości, jaką jest wrastający paznokieć. Prostym przepisem na tę uciążliwość jest nieodpowiednie opracowywanie płytki paznokcia i ciasne, uciskające palce obuwie.

Czym jeszcze skutkować może noszenie źle dobranego obuwia? Najróżniejszymi deformacjami palców u nóg i całych stóp, wystąpieniem problemu nadmiernej potliwości oraz grzybicą.

Oczywiście każdy z tych problemów może pojawić się na skutek innych bodźców i czynników, jednak odpowiednie obuwie, utrzymane we właściwej czystości, zdecydowanie zmniejszy prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Przykry zapach stóp i butów

Odpowiedniej jakości buty utrzymane we właściwej czystości to także ważny krok dla zachowania należytej higieny samych stóp. W regularnie noszonych butach nierzadko gromadzi się bowiem martwy naskórek i pot, które niekorzystnie wpływają zarówno na estetykę i zapach samego obuwia, jak i higienę naszych stóp. Szczególnie narażone są w tym wypadku osoby intensywnie ćwiczące, prowadzące aktywny tryb życia, osoby nadmiernie pocące się lub te, u których występuje problem nadmiernej potliwości stóp. Ponadto szczególną uwagę na higienę stóp i butów powinny zwrócić osoby cierpiące na cukrzycę, a także podatne na występowanie otarć, odcisków i owrzodzeń.

Bardzo ważne jest, aby nie przemoczyć butów, a kiedy już do tego dojdzie – wysuszyć je możliwie najszybciej. Unikajmy noszenia mokrych lub niedosuszonych butów; wilgotne środowisko w połączeniu z ciepłem tworzy doskonałe warunki dla rozwoju grzybów i bakterii, co zdecydowanie nie wpływa korzystnie na zdrowie naszych stóp.

Dbając o czystość i utrzymanie w odpowiednim stanie butów, nie należy zapominać również o podstawowej higienie stóp. Dopiero połączenie tych dwóch istotnych czynników może przynieść w pełni korzystne dla naszego zdrowia rezultaty. Należy więc regularnie myć i dokładnie osuszać stopy, a także pamiętać o codziennej zmianie skarpet. Najlepiej wybierać skarpetki wykonane z wysokiej jakości materiałów, skutecznie absorbujące pot i ewentualne nieprzyjemne zapachy.

Poza regularnym myciem stóp oraz czyszczeniem butów warto stosować również profesjonalne preparaty, które pozwolą utrzymać obuwie w należytym stanie.

Preparaty do butów – od czego zacząć?

Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór najróżniejszych preparatów do stóp oraz butów. Środki te mają za zadanie utrzymać buty w odpowiedniej czystości, a więc:

  • usuwać resztki zalegającego naskórka,
  • absorbować pot i nieprzyjemny zapach,
  • powstrzymywać rozwój grzybów i bakterii.

Wybierając preparat do butów, warto zwrócić szczególną uwagę zarówno na jego jakość, jak i przeznaczenie oraz najważniejsze cechy. Osoby borykające się z problemem nadmiernej potliwości stóp i osoby aktywne, często trenujące powinny wybierać produkty o intensywniejszym działaniu, z kolei pacjenci ze skłonnościami do infekcji grzybiczych muszą raczej szukać preparatów o silnych właściwościach przeciwgrzybiczych.

Jednym z najczęściej używanych produktów do butów i stóp jest antyperspirant. Środek ten jest dobrym wyborem zarówno dla osób z nadmierną potliwością, jak i osób aktywnych. Skutecznie absorbuje on pot, a także niweluje ewentualne nieprzyjemne zapachy. Dobrze sprawdza się w tym wypadku również proszek odprowadzający wilgoć, jednak w przypadku dużego problemu z potliwością stóp warto przede wszystkim zwrócić się do specjalisty. W gabinecie podologicznym, przy pomocy odpowiednich metod i środków, można bowiem skutecznie zminimalizować ten uciążliwy problem lub całkowicie się go pozbyć.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka do butów należy także sprawdzić jego skład, aby upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni na jakąkolwiek z jego substancji. Warto również sprawdzić, czy wybrany środek nie uszkodzi butów. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku obuwia skórzanego i zamszowego.

Prontoman Protect

Środkiem, po który chętnie sięgają zarówno prywatni użytkownicy, jak i specjaliści podolodzy, jest profesjonalny spray do butów Prontoman Protect. Produkt ten odznacza się szeregiem istotnych cech, które skutecznie przekonują nawet najbardziej wymagających klientów. Spray do butów Prontoman Protect to produkt innowacyjny i rewolucyjny. Na szczególną uwagę zasługuje jego skład – jest to bowiem mineralny roztwór stworzony na bazie nowoczesnej technologii ECA. Tak stworzony preparat odznacza się wysoką skutecznością, a jednocześnie bezpieczeństwem działania. Nie tylko chroni stopy przed skutkami nadmiernej potliwości, ale również nie pozwala na rozwój infekcji grzybiczych i maskuje nieprzyjemne zapachy stopy i butów. Produkt stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób szczególnie podatnych na nawracające infekcje grzybicze i wirusowe infekcje HPV. Istotną zaletą spray jest również fakt, iż może on być stosowany do niemal każdego rodzaju obuwia, także skórzanego.

Spray do butów Prontoman Protect przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji. Może być stosowany jako produkt profilaktyczny, jak również jako profesjonalne wsparcie leczenia podologicznego. Skutecznie zwalcza on 99,9% niepożądanych bakterii, wirusów i grzybów przyczyniających się do rozwoju niebezpiecznych infekcji. Z powodzeniem może on być stosowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci; jest bezpieczny dla alergików i osób chorych na cukrzycę. W jego składzie nie znajdziemy związków fenolu, formaldehydu, ani alkoholu.

Spray Protoman Protect – działanie

Jak działa profesjonalny, testowany dermatologicznie spray Protoman Protect? Ten niezwykle skuteczny produkt stworzony na bazie wody elektrolizowanej wykazuje szczególne właściwości biobójcze. Oznacza to, że jest on w stanie skutecznie i trwale usuwać nawet do 99,9% wszystkich bakterii, grzybów oraz wirusów, znajdujących się wewnątrz naszego obuwia.

Wyjątkowe biobójcze działanie sprayu oparte jest na właściwościach wody elektrolizowanej, powstającej na skutek przepływu prądu pomiędzy dwiema elektrodami. Muszą być one umieszczone w mieszance wody z odpowiednimi solami, dającymi roztworowi właściwy, mocno kwaśny odczyn o wartości około 2,8 pH. Kwaśnie środowisko jest w tym wypadku bardzo istotne, gdyż większość niepożądanych mikroorganizmów rozwija się wyłącznie w pH neutralnym lub zasadowym. Innowacyjne rozwiązanie skutecznie chroni powierzchnię butów, a co za tym idzie także naszych stóp, przed działaniem wirusów, bakterii i grzybów. Jednocześnie warto także podkreślić, iż woda elektrolizowana, na bazie której stworzony został preparat, odznacza się nienagannym poziomem bezpieczeństwa. Substancja ta wolna jest bowiem od jakichkolwiek inwazyjnych środków chemicznych czy toksyn.

Połączenie właściwej higieny i dbałości o stopy ze stosowaniem nowoczesnego preparatu do butów to doskonały przepis na zdrowie i doskonałą kondycję stóp i paznokci.


Produkty polecane w artykule