Hurtownia podologiczna online Kerpro

Zadbaj o swoją frezarkę – poznaj niezbędne zestawy

Frezarka to sprzęt, który w gabinetach podologicznych jest absolutnie podstawowym i jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Niewielkie i na pozór nieskomplikowane urządzenie wymaga regularnej...

Frezarka to sprzęt, który w gabinetach podologicznych jest absolutnie podstawowym i jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Niewielkie i na pozór nieskomplikowane urządzenie wymaga regularnej, a przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli optymalne i długie użytkowanie. Różnego rodzaju uszkodzenia frezarek są niestety jednak stosunkowo częstym problemem, który skutecznie uniemożliwia wykonywanie zabiegów.

Frezarka – podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego

Profesjonalna frezarka, używana w gabinetach podologicznych jest sprzętem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie codziennej pracy podologa. To właśnie z jej pomocą wykonuje się bowiem zdecydowaną większość zabiegów lub przygotowuje się pacjenta do kolejnych etapów pielęgnacji czy leczenia. Frezarka pozwala między innymi na usunięcie stylizacji paznokci, ścieranie zrogowaceń na piętach, jak również nagromadzonego nadmiaru suchego i zgrubiałego naskórka.

Na tym jednak nie kończy się szeroki wachlarz możliwości frezarki. Dzięki swojej profesjonalnej i doskonale przemyślanej budowie urządzenie to jest w stanie wykonać także wiele innych prac. Różnorodność zastosowania sprzętu wynika także z możliwości dostosowania go do indywidualnych potrzeb pacjenta z pomocą wymiennych, ruchomych nakładek, czyli frezów.

Odpowiedniej jakości frezarka to sprzęt wysoce funkcjonalny, profesjonalny i skuteczny, a jednocześnie prosty w obsłudze. Takich właśnie walorów poszukują podolodzy, przy wyborze frezarki do swojego gabinetu. Ponadto frezarka powinna być urządzeniem wykonanym z doskonałej jakości materiałów, gwarantujących jej odpowiednią wytrzymałość i długą żywotność.

Jednak nawet najlepsza jakość i starannie dobrane materiały, użyte do stworzenia frezarki nie pomogą, jeśli regularnie używany sprzęt nie będzie poddawany odpowiedniej pielęgnacji i niezbędnej konserwacji.

Uszkodzona frezarka – najczęstsze przyczyny

Uszkodzenie całej frezarki, jak i poszczególnych jej elementów skutecznie utrudnia, a nawet uniemożliwia wykonywanie pracy. Niestety usterki urządzenia należą do szczególnie częstych, a ich przyczyn może być co najmniej kilka. Aby zapobiegać im skutecznie i w pełni świadomie, warto więc poznać je wszystkie.

Do najczęstszych przyczyn, prowadzących do uszkodzenia, a nawet nieodwracalnego zniszczenia frezarki, należy nieregularne, zbyt rzadkie wymienianie worka na pyły. Problem ten często wiąże się również ze zbyt rzadką lub nieumiejętną wymianą filtrów frezarki. Tego rodzaju niedopatrzenie czy też nieumiejętna konserwacja sprzętu mogą nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje. Kiedy odsysane pyły nie mają należytego miejsca do gromadzenia się, odkładają się wokół elementów urządzenia wzdłuż całego układu odsysania. To z kolei może spowodować ich przegrzanie i uszkodzenie. 

Co jeszcze może spowodować uszkodzenie lub zbyt szybkie zużycie się frezarki, bądź którejś z jej części? Z pewnością wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obsłudze sprzętu np. nieodpowiednie obroty. Niewłaściwe użytkowanie frezarki podologicznej może prowadzić do uszkodzenia poszczególnych elementów urządzenia lub znacznego skrócenia jego żywotności. Co więcej, może to być także przyczyną nieprawidłowego wykonywania zabiegów. Podobny efekt może przynieść także używanie zużytych już lub niewłaściwie dopasowanych frezów czy np. nośników do kapturków o średnicy większe niż 10 mm.

Odpowiednia pielęgnacja frezarki – dlaczego warto?

Jako jeden z podstawowych sprzętów w gabinecie podologicznym frezarka narażona jest na regularną i intensywną eksploatację. Używana niemal podczas każdego zabiegu musi odznaczać się nienaganną jakością i sprawnością. Za tym z kolei stać powinna zarówno sama klasa sprzętu, jak i jego właściwa i regularna pielęgnacja oraz konserwacja.

Warto pamiętać, że na dobre wrażenie pacjentów i ich opinię, którą wyrobią sobie na temat gabinetu, składa się wiele czynników, takich jak poziom profesjonalizmu wykonywanych zabiegów oraz ich skuteczność, ale także ogólny wygląd i wyposażenie gabinetu oraz jakość i stan używanych przez podologa sprzętów.

Nieprawidłowo działająca frezarka ze starym, niewymienionym workiem lub filtrem nie tylko nie spełni należycie swojej funkcji, ale także przyczyni się do powstawania negatywnych, nieprzychylnych opinii pacjentów.

Codziennie używane w gabinecie frezarki powinny działać bez zastrzeżeń, gwarantując tym samym najwyższy poziom satysfakcji oraz bezpieczeństwa wszystkim pacjentom. Nie poddawany odpowiedniej konserwacji sprzęt nie będzie jednak działać tak wydajnie, jak powinien. Używanie uszkodzonej lub zapchanej frezarki może więc być powodem znacznego spadku zadowolenia pacjentów odwiedzających gabinet, jak i pogorszenia się opinii na jego temat, także wśród potencjalnych klientów.

Warto także pamiętać, że źle działająca frezarka może nawet uszkodzić skórę stopy pacjenta lub jego paznokieć, co wiązać się będzie z naprawdę poważnymi konsekwencjami – zarówno wizerunkowymi, jak i finansowymi.

Jak odpowiednio dbać o frezarkę?

Prawidłowe dbanie o frezarkę obejmuje zarówno regularne czyszczenie i wymianę frezów, jak i uchwytu urządzenia. Żadnej z tych czynności nie należy pomijać ani bagatelizować. W przypadku pielęgnacji uchwytu urządzenia szczególnie istotne jest staranne czyszczenie otworów przepływowych, znajdujących się po obu jej stronach.

Nieprawidłowa pielęgnacja rączki frezarki może prowadzić do:

  • nadmiernego przegrzewania się silniczka,
  • zbyt głośnej pracy urządzenia,
  • trwałego uszkodzenia lub częstych usterek podzespołów, prowadzących do znacznego skrócenia ich żywotności.

W utrzymaniu rączki frezarki w pożądanej kondycji i czystości skutecznie pomóc może profesjonalny zestaw do jej czyszczenia Easy-Clean. Urządzenie to powinno znaleźć się w każdym gabinecie podologicznym. Wygodny w użyciu zestaw pozwala na stosunkowo proste i skuteczne usunięcie wszelkiego rodzaju pozostałości po zabiegach, które mogłyby prowadzić do pogorszenia efektywności pracy urządzenia lub jego uszkodzenia. Zestaw usuwa ślady kremu, olejków oraz tłuszczów.


Produkty polecane w artykule


Pielęgnacja i konserwacja frezarki – o czym jeszcze pamiętać?

Każdy podolog powinien pamiętać o regularnym czyszczeniu i dezynfekcji poszczególnych części frezarki i jej odpowiednim przechowywaniu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na stan oraz stopień zużycia używanych frezów, a także na poziom higieny oraz jakość rączki do frezarki. Bardzo ważne jest bowiem zarówno regularne czyszczenie i pielęgnacja, jak i wymiana powyższych elementów.

W procesie zmiany rączki do frezarki pomocny będzie profesjonalny zestaw Easy-Self Service. Komplet ten jest niezwykle praktyczny i stosunkowo prosty w użyciu, dzięki czemu może korzystać z niego zarówno doświadczony specjalista, jak i początkujący podolog. Z pomocą zestawu możliwa jest znacznie szybsza i łatwiejsza wymiana przedniego elementu rączki frezarki. Cały proces nie powinien zająć więcej niż pięć do dziesięciu minut, a po jego wykonaniu możemy już cieszyć się nową, czystą i w pełni sprawną rączką uchwytu. W zestawie Easy-Self Service znajduje się przednia część rączki oraz niezbędny łącznik, a także potrzebne do dokonania wymiany narzędzia i instrukcja obsługi.

Sprawny sprzęt gwarancją profesjonalnej pracy

Odpowiednia i regularna pielęgnacja sprzętu podologicznego, w tym także profesjonalnych frezarek, jest kwestią kluczową. Nawet najwyższej jakości sprzęt nie będzie efektywny na sto procent, jeśli któraś z jego części zostanie uszkodzona wskutek niewłaściwej konserwacji.

Regularna konserwacja frezarki korzystnie wpływa na jej żywotność oraz jakość pracy podologa, co z kolei przekłada się także na efektywność wykonywanych zabiegów oraz poziom bezpieczeństwa i zadowolenia odwiedzających gabinet pacjentów.