Czy już to wiesz?Odkrywaj z nami tajniki podologii!

Dzielimy się wiedzą

Nasz blog to zbiór praktycznych informacji, które ułatwią Twoją codzienną pracę i rozwój. Znajdziesz tu opisy zabiegów krok po kroku, informacje na temat zastosowania kosmetyków i narzędzi, poznasz najciekawsze przypadki z praktyki podologicznej i najlepsze wydarzenia branżowe, w których warto uczestniczyć.

Poradnik
20.04.2020

Podolog w oczach klienta

Mówi się, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Jest w tym dużo prawdy, co może potwierdzić każdy, kto w swojej pracy ma kontakt z drugim człowiekiem. Nie inaczej jest w podologii – oczywiście profesjonalizm i skuteczność to najlepsza reklama dla każde-go podologa.

Read More
Poradnik
20.04.2020

Pracować u kogoś czy otworzyć własny gabinet podologiczny?

Wielu absolwentów szkół kosmetycznych i podologicznych zastanawia się, czy le-piej pracować u siebie, czy dla kogoś. Jeśli i Tobie przemknęło przez myśl, by otworzyć gabinet i zacząć działalność na własny rachunek, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Read More
Poradnik
20.04.2020

7 zasad, których powinien przestrzegać podolog

Zawód podologa dopiero się kształtuje. Nie wiadomo do końca, jakie wykształcenie trzeba uzyskać, by móc wykonywać zawód podologa. Podobnie jest w przypadku zakresu obowiązków, jak i ergono-micznych zasad obowiązujących w tym zawodzie.

Read More
Puls Kerpro
13.04.2020

Wszystko, co trzeba wiedzieć o ochronie skóry

W obecnej sytuacji epidemiologicznej bardzo często poruszana jest kwestia mycia i dezynfekcji rąk. Nie możemy z tym polemizować - czynności te są jednym z najważniejszych elementów profilaktyki zakażeń. Czy na pewno jednak wiemy, jak prawidłowo zadbać o prawidłową higienę rąk?

Read More
Poradnik Puls Kerpro Najnowsze artykuły
01.04.2020

Kompendium wiedzy o stopach

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zdrowie całego organizmu zaczyna się od stóp. Nieprawidłowe stawianie stóp podczas chodu może być przyczyną bólów kolan, bioder, a nawet kręgosłupa. Zmiany chorobowe pojawiające się w obrębie stóp także mogą być przyczyną bólu.

Read More
Poradnik Puls Kerpro Najnowsze artykuły
01.04.2020

Usługi podologiczne w gabinecie kosmetycznym

Stopy codziennie wykonują naprawdę ciężką pracę, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dopiero gdy w obrębie stóp pojawią się chorobowe zmiany, które utrudnią swobodne chodzenie, uświadamiamy sobie, jak ważne jest dbanie o zdrowie stóp.

Read More
Poradnik
01.04.2020

Ortonyksja – co to jest i jaka jest jej historia?

Ortonyksja to korekcja paznokci, która znajduje zastosowanie w przypadku paznokci wrastających i wkręcających się. Klamra ortonyksyjna dobierana jest do stanu paznokcia – w zależności od jego kształtu, grubości, sposobu wrastania, łamliwości i elastyczności.

Read More
Poradnik Puls Kerpro
31.03.2020

Techniki rekonstrukcji paznokci

Paznokcie są swego rodzaju wizytówką każdego z nas. Każdy chce, by były one mocne i zdrowe. Niestety czasem stan paznokci pozostawia wiele do życzenia. Przyczyn zniszczenia paznokci może być wiele, jednak efekt zwykle jest podobny – paznokcie są słabe, kruche i w dodatku się rozdwajają.

Read More
Poradnik Puls Kerpro
30.03.2020

Pył podczas frezowania – dowiedz się, jak się przed nim chronić!

Frezarki to jeden z najważniejszych sprzętów w gabinetach podologicznych. Specjalistyczne frezy odpowiednio dobrane do przypadku ułatwiają pracę i przyspieszają osiągnięcie pożądanego efektu. Pojawia się tylko pytanie, czy praca z frezarkami, aby na pewno jest w 100% bezpieczna?

Read More

1-9 z 102

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5