Czy już to wiesz?Odkrywaj z nami tajniki podologii!

Dzielimy się wiedzą

Nasz blog to zbiór praktycznych informacji, które ułatwią Twoją codzienną pracę i rozwój. Znajdziesz tu opisy zabiegów krok po kroku, informacje na temat zastosowania kosmetyków i narzędzi, poznasz najciekawsze przypadki z praktyki podologicznej i najlepsze wydarzenia branżowe, w których warto uczestniczyć.

Poradnik
06.07.2018

Jak oswoić lęk dzieci przed wizytą u podologa?

Na fotele w gabinetach podologicznych trafiaj a coraz młodsi pacjenci. Co zrobić, żeby wizyta malucha u podologa przebiegła spokojnie i efektywnie? Co zrobić, by wizyta u podologa była przygodą? To nie takie trudne, jak może się wydawać.

Read More
Poradnik
29.06.2018

Jak myć i dezynfekować ręce w gabinecie?

Na skórze znajduje się bardzo duża liczba mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie zdrowia. Odpowiednie dbanie o higienę rąk to podstawowy sposób zapobiegania rozpowszechnianiu bakterii i zarazków. Poznaj już dziś zasady mycia i dezynfekcji dłoni.

Read More
Testy produktów
20.06.2018

Jaki fotel wybrać do gabinetu podologicznego?

Profesjonalny fotel to podstawa wyposażenia gabinetu podologicznego. Dzięki niemu możesz zapewnić sobie komfort pracy. Fotele podologiczne w różnych cenach i stopniach funkcjonalności, będące odpowiedzią na każde wymagania, znajdziesz w naszym sklepie podologicznym.

Read More
Poradnik
18.06.2018

Diabetyk w gabinecie podologicznym

Jedną z komplikacji towarzyszących cukrzycy jest tzw. Zespół Stopy Cukrzycowej. Czy wiesz, jak rozpoznać stopę cukrzycową określaną przez pacjentów nogą cukrzycową lub piętą cukrzycową. Jak ją leczyć i jakich narzędzi oraz preparatów używać podczas zabiegów dla diabetyków?

Read More
Testy produktów
18.06.2018

Wyposażenie mobilnego gabinetu podologicznego

Zastanawiasz się nad otwarciem mobilnego gabinetu podologicznego? Dowiedz się, co powinno się znaleźć w wyposażeniu mobilnego gabinetu podologa. Zobacz, czym wyróżniają się kuferki dla specjalistów z naszego sklepu podologicznego i dobierz do nich odpowiednie wyposażenie!

Read More
Poradnik
25.04.2018

Gdy skuteczność kosmetyków idzie w parze z pięknym zapachem

Kosmetyki marki Pedibaehr szturmem zdobyły niemiecki rynek podologiczny. Specjaliści cenią je nie tylko ze względu na świetnie działanie i obłędne zapachy, ale także za szeroki wybór produktów, który pozwala wybrać kosmetyki idealne do każdego rodzaju skóry.

Read More
Wydarzenia
19.04.2018

Skorzystaj z targowych rabatów na sprzęt!

Planujesz zakup fotela, frezarki czy lampy? Od 20 do 22 kwietnia możesz zakupić sprzęt z atrakcyjnym rabatem targowym. Skorzystaj z okazji i ciesz się najlepszej jakości sprzętem w Twoim gabinecie.

Read More
Opisy przypadków
13.04.2018

Usuwanie odcisku

Kobieta, lat 56, zgłosiła się do gabinetu z powodu dokuczliwego bólu pięty. Sama nie umiała zdiagnozować problemu. Suchość skóry, płaskostopie poprzeczne, nieprawidłowe obuwie.

Read More
Poradnik
13.04.2018

Rękawy do sterylizacji vs torebki do sterylizacji - co wybrać?

W zależności od wielkości gabinetu, liczby osób, które pracują, liczby przyjmowanych pacjentów bądź też czasu, jakim dysponujemy w pracy, są do wyboru rękawy do samodzielnego cięcia i zgrzewania lub gotowe pakiety, zwane torebkami do sterylizacji.

Read More

1-9 z 77

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5